Καλωσορίσατε στην Σκακιστική σελίδα του "Αριστοτέλη"

Καλωσορίσατε στην Σκακιστική σελίδα του Συλλόγου "Αριστοτέλη" Λυκόβρυσης - Πεύκης.

Εδώ θα βρείτε νέα του Συλλόγου από αγώνες, πρωταθλήματα και τουρνουά, που συμμετέχουν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Συλλόγου, διοικητικά νέα, εκδηλώσεις, ειδήσεις που ενδιαφέρουν το σκάκι, τόσο της περιοχής μας, αλλά και γενικότερα.

Σιγά-σιγά η σελίδα θα εμπλουτίζεται και με σκακιστικό υλικό (έστω και αν κάποιο από αυτό θα είναι από διεθνείς ιστότοπους), παρτίδες, νέα, βίντεο, σκακιστικά προβλήματα κλπ.

Η ενεργή συμμετοχή σας και οι παρατηρήσεις σας, τα καλοπροαίρετα σχόλια και η κριτική στα λάθη μας, θα το κάνουν μέρα με τη μέρα καλύτερο και χρηστικό.

Καλή αρχή μας!

Παρασκευή 8 Μαρτίου 2019

Χάλκινο Μετάλλιο για τον Γιώργο Παπαδόπουλο στο 3ο Τουρνουά Ράπιντ του Σ.Ο. Ν. Φιλαδελφείας

Με την συμμετοχή 17 σκακιστών και σκακιστριών διεξήχθη το 3ο Τουρνουά Ράπιντ 2019 του Σ.Ο. Νέας Φιλαδελφείας.

Την 3η θέση κατέκτησε σήμερα - ισοβαυμώντας στις θέσεις 2-5 - ο αθλητής του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ Γιώργος Παπαδόπουλος με 3 1/2 βαθμούς σε 5 αγώνες.

Στους αγώνες συμμετείχαν επίσης άλλοι δύο αθλητές του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ, ο Μάρκο Ντότσι που επίσης με 3 1/2 βαθμούς κατέκτησε την 5η θέση και ο Βασίλης Κολώνιας που με 2 βαθμούς κατέκτησε την 13η θέση.