Καλωσορίσατε στην Σκακιστική σελίδα του "Αριστοτέλη"

Καλωσορίσατε στην Σκακιστική σελίδα του Συλλόγου "Αριστοτέλη" Λυκόβρυσης - Πεύκης.

Εδώ θα βρείτε νέα του Συλλόγου από αγώνες, πρωταθλήματα και τουρνουά, που συμμετέχουν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Συλλόγου, διοικητικά νέα, εκδηλώσεις, ειδήσεις που ενδιαφέρουν το σκάκι, τόσο της περιοχής μας, αλλά και γενικότερα.

Σιγά-σιγά η σελίδα θα εμπλουτίζεται και με σκακιστικό υλικό (έστω και αν κάποιο από αυτό θα είναι από διεθνείς ιστότοπους), παρτίδες, νέα, βίντεο, σκακιστικά προβλήματα κλπ.

Η ενεργή συμμετοχή σας και οι παρατηρήσεις σας, τα καλοπροαίρετα σχόλια και η κριτική στα λάθη μας, θα το κάνουν μέρα με τη μέρα καλύτερο και χρηστικό.

Καλή αρχή μας!

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

Νίκη, πρωτιά και άνοδος για τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ

Με νίκη 4 - 2 1/2 επί της ομάδας της Αίγλης Παπάγου στον 7ο Γύρο έκλεισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ για το Πρωτάθλημα ΕΣΣΝΑ 2019 Β' Τοπικής Α' Όμιλος, τερματίζοντας στην πρώτη θέση, αήττητη και φυσικά ανεβαίνοντας στην ανώτερη κατηγορία.

Η νίκη του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ σε συνδυασμό με την ισοπαλία 3-3 της άλλης αήττητης ομάδας των Μαχητών Πειραιά με την ομάδα του Θουκυδίδη Γλυφάδας εξασφάλισε την 1η θέση για την ομάδα μας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες που αγωνίστηκαν στις 7 αγωνιστικές.

Σήμερα νίκες πέτυχαν ο Πέτρος Παναγιωτάκος, Βασίλης Σαμουρίδης, Βασίλης Κολώνιας και Ανδρέας Γρίβας.

Ήττα με 4 - 2 γνώρισε η ομάδα μας από την ισχυρή ομάδα του Σ.Ο. Περιστερίου Α' για το Κύπελλο ΕΣΣΝΑ 2019 "Νίκος Στρόφαλης".

Νίκη πέτυχε ο Πολυζώης Ντελής, ενώ ισοπαλίες οι Νίκος Παπαζαχαρίου και Μαρκο Ντότσι.